PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5186}

Dr T i kobiety

Dr. T & the Women
5,2 7 050
ocen
5,2 10 1 7050
4,8 6
ocen krytyków
Dr T i kobiety
powrót do forum filmu Dr T i kobiety

Koszmar

ocenił(a) film na 1

Dobra obsada, ale film i jego fabuła jest po prostu beznadziejna. Nie pomoże żaden Richard Gere ani Farah Fawcett. A koniec filmu? Doktor T zostaje porwany przez jakąś trąbę powietrzną i przeniesiony do wioski w Meksyku gdzie odbiera poród ... radze omijać z daleka, film jest wyłącznie dla fanów Altmana albo któregoś z aktorów.

ocenił(a) film na 7
Koziol

Ci co przeczytali / zobaczyli ,,Czarnoksiężnika z Oz" , ewentualnie widzieli kilka wcześniejszych filmów Altmana jakąś satysfakcję z obejrzenia mieć jednak będą. Choć rzeczywiście jest to kino przewrotne, wywołujące skrajne komentarze od ,, nudne,badziewne..." do ,,... lekkie, łatwe i przyjemne...", które w obu tych skrajnościach są niestosowne.Mało, są tacy, którzy w postaci odgrywanej przez Helen Hunt widzą kobietę, cytuję:,,subtelną i rozumiejącą".(sic!). Jak dalece jest to wywód karkołomny , to wspomnę jedynie, iż owa subtelność objawi się min. mechanicznym zdejmowaniem z siebie ubrania, tym samym pozbawiając mężczyznę-ginekologa rozkoszy jakim jest powolne rozbieranie kobiety.A takich ,,smaczków" możemy wypatrzeć znacznie więcej.
W tym filmie Altman, świadomie oczywiście, odnosi się do tematyki swoich poprzednich dokonań, w aurze refleksyjnej.Forma jest wycyzelowana, taktowna emocjonalnie sygnalizująca dojrzałość i inteligencję twórcy. Znów narracyjny rozmach bezbłędnie tym razem konfrontowany/komponowany z losami jednego bohatera. Mam wrażenie, że powierzenie roli tytułowej R. Gere nie miało źródeł w jego aktorskim kunszcie a raczej w uosobieniu męskiej dojrzałości i seksapilu. W podobny sposób postrzegam wybór Farrah będącej popularnym symbolem atrakcyjnej kobiety w latach poprzednich.Przez co nie chcę sugerować,że zagrali źle z zastrzeżeniem , że Gere miał znacznie więcej pracy. Wskazywanie obrazu jako mizoginiczny jest nadużyciem, w równym stopniu obrywają mężczyźni, a poza tym gołym okiem widać, iż Nieboszczyk kobiety lubił.Myślę też, iż film zyskuje wraz z dystansem czasowym od obejrzenia. Good night and good luck,esforty.
7/10

użytkownik usunięty
Koziol

Kolego Kozioł, nie zrozumiałeś filmu, a oceniasz.

ocenił(a) film na 5

Zrozumiał, ale po swojemu ,więc w czym rzecz?
Każdy ma prawo do swojej subiektywnej oceny, jeżeli tylko wytrwał do końca.
Gdyby przerwał oglądanie i się wypowiadał ,sam bym mu ''naubliżał'' :)

użytkownik usunięty
djrav77

Nie takie zrozumienie miałem na myśli. W tym sensie nawet niezrozumienie to zrozumienie. Jest jednak coś takiego jak poprawne i niepoprawne rozumienie znaku, niezgodne z intencją nadawcy komunikatu.

ocenił(a) film na 5

No właśnie o tym mówię.
Jak dla mnie to jest okrutnie chaotyczny świat kobiet. Osobiście to podziwiam tego faceta, mówię o Sullivanie. Chyba by moja psychika nie wytrzymała. Nie cierpię łowić ryb, ale w takim wypadku bym to pokochał :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones