Robert AltmanI

Robert Bernard Altman

7,5
1 298 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Robert Altman

Moim zdaniem Altman jest przecewnionym rezyserem z całym szacunkiem dla niego ale zaden z jego filmow nir przypadł mi specjalnie do gustu

Szalik999

Według mnie filmy Altmana są o wszystkim i o niczym.

ferdek_5

wasz problem

GhostFace

ale jak już decydujecie się na krytykę, to piszcie coś ciekawego, a nie pierdoły.

GhostFace

A ja tam go uwielbiam. Świetnie wykorzystuje obrazy w swoich filmach, i jest to w sumie żadkie i niespotykane zjawisko. Inni też pokazują, ale Altman gra obrazami. Jest fascynującą postacią, podobno mówił do swoich aktorów, że sa kolorami, w sumie nie wiem czy to prawda, ale postacie w jego filmach są, mam wrażenie pokazane do końca.

Szalik999

Coś w tym jest. To zwykle ciekawie skonstruowane kino, dobrze zagrane itp. itd., ale po skończeniu żadnego z jego filmów nie miałem jeszcze wrażenia, że moje życie byłoby uboższe gdybym go nie obejrzał. :P
Na pewno jego podejście do narracji i wielowątkowości było w swoim czasie rewolucyjne i wpłynęło na współczesne kino (od Paula Thomasa Andersona po Quentina Tarantino), ale to chyba jego najważniejsze artystyczne dokonanie. :P

Szalik999

a brałeś pod uwagę,że jest wybitny pomimo tego,że niespecjalnie lubisz jego filmy? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones