PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108202}

Bonanza

7,2 4 580
ocen
7,2 10 1 4580
Bonanza
powrót do forum serialu Bonanza

Jak się kończy Bonanza ?

użytkownik usunięty

Witam wszystkich :).
Chciałam się zapytac czy ktoś z Was zobaczył kiedyś wszystkie sezony Bonanzy ?
Chciałabym wiedziec jakie przygody spotkają naszych bohaterów i jak się ogólnie zakończy
Bonanza ?

ocenił(a) serial na 10

Adam wyjedzie pod koniec 6 sezonu i to juz nie będzie ta sama Bonanza. Jego nie dało się nikim zastąpić. Będą od czasu do czasu go wspominać. Nie powróci do Ponderost. Hoss utonie w stawie. Joe sie ożeni, ale żona zostanie zamordowana. Ostatni odcinek jest o tym, jak Joe jest ścigany przez psychopatycznego mordercę (Tom Skeritt) i ... nie wiadomo dokładnie jak się kończy. Potem są kontynuacje serialu Bonanza - next generation, Bonanza under attack i Bonanza. The return opowiadające o losach wnuków Bena. Jest też prequel serialu - Ponderosa opowiadający o tym, jak to było przed Bonanzą. Niestety, scenarzystów było wielu, wszystko jest niespójne, nielogiczne, niekiedy niektóre wątki są niezgodne same ze sobą ( imię i nazwisko matki Joe, jej śmierć, wiek synów Bena, itp)

użytkownik usunięty
Ksawera

Wow Ksawera, bardzo dziękuję za odpowiedź ! :)
Ale masz dużą wiedzę na temat Bonanzy z tego co widzę :)
A czemu Hoss się utopi i w którym sezonie to nastąpi ?

ocenił(a) serial na 10

Joe bierze ślub z Alice Harper w odcinku Forever w 14 sezonie. Alice gra młodziutka i śliczna Bonnie Bedelia. Hoss w scenariuszu utopi się w stawie próbując uratować tonącą kobietę. Czyli 14 sezon jest już bez Hossa. Wprowadzono nowe postacie - między innymi Griffa Kinga (Tim Matheson), powrócił Candy (David Canary), ale to już nie było to, oglądalność spadała i pod koniec 14 sezonu podjęto decyzję o zakończeniu serialu.
Jeśli chodzi o wiedzę, serialem się interesuję już dość długo i stale dowiaduję się o nowych rzeczach dotyczących aktorów, realizacji filmów itd. Jeśli również interesujesz się tym serialem, to sporo wiadomości, podkreślam - tych rzetelnych, nie przekręconych w rodzaju "Guy Williams zastąpił Pernella Robertsa", znajdziesz na dość licznych bonanzowych forach takich jak np bonanza brand, bonanza boomers, pernellroberts.net\viewforum lub polskim forum bonanzowym. Tam jest sporo zdjęć, wiadomości o aktorach, postaciach, poszczególnych odcinkach i akcji serialu, a nawet o bonanzowych "wpadkach", czyli błędach popełnionych przez scenarzystów i operatorów. Bo i takie bywały :)

użytkownik usunięty
Ksawera

Bardzo dziękuję !!! :)
Bonanzę oglądam od ok. 3 tygodni na TVP1, przypadkiem na nią wpadłam i po pierwszym odcinku bardzo mnie wciągnęła w swój świat, zawsze z niecierpliwością czekam na następny dzień aż poleci kolejny odcinek.
Serial jest w taki sposób kręcony, że człowiek oglądający ten serial aż żałuje, że nie może tam być razem z bohaterami, choć to wszystko to fikcja i bajka...
Widziałam, że na YOUTUBE jest kilkanaście odcinków Bonanzy z lektorem polskim, muszę je wkrótce zobaczyć.
A co do Hossa jeszcze.... nie pokazali tego jak się topi czy pogrzeb czy cokolwiek ? Wiem, że Dan Blocker zmarł na zator płucny, który wystąpił podczas operacji i to też było jedną z przyczyn zakończenia Bonanzy...

ocenił(a) serial na 10

To jeden z lepszych seriali. Jest tu nie tylko akcja, ale i dodatkowe wartości, tolerancja, przyjaźń, więzi rodzinne ... Na Youtube jest cały 1 sezon i część 2. O Hossie jest wzmianka, że nie żyje. Właściwie musiałabym sprawdzać, czy on się utopił ratując kobietę, czy kowboja nie umiejącego pływać. Przyznam się, że po 6 sezonie wyrywkowo oglądałam odcinki Bonanzy. W każdym razie, po jego śmierci nakręcono jeszcze kilka odcinków 14 sezonu i zdecydowano się zakończyć serial. I tak długo trwał. Do 14 sezonu "przetrwało" tylko dwóch członków tej podstawowej obsady. Próbowano w międzyczasie ratować serial dołączając a to Jamiego, a to Candy'ego, w końcu Griffa Kinga, ale to już nie było TO.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Czyli penisowo sie konczy..

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Ale wcześniej jest 14 zupełnie fajnych sezonów, które się dobrze ogląda. Ja bym raczej określiła, że kończy się ... nijako? Raczej. Ostatni odcinek to coś w rodzaju pościgu.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

Wyjazd adama - Glupota
Smierc hosa - Glupota
Zrobienie z Joe kastrata - Glupota

Źle sie konczy

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Głupotą były scenariusze niektórych odcinków. Niestety, z bólem muszę to przyznać, bo bardzo lubię ten serial. Fakty, które w nim określasz jako głupoty jednak nie wyniknęły z braku rozumu u twórców. Adam musiał wyjechać, bo aktor grający tę rolę odszedł z Bonanzy. Miał dość użerania się o scenariusze i interpretację swojej postaci. Coś musiano zrobić z jego postacią - albo uśmiercić, albo wytłumaczyć jej nieobecność wyjazdem. Bonanza osiagała coraz większą popularność. Roberts odszedł wtedy, gdy aktorom grającym główne role już płacono duże pieniądze. Producent miał nadzieję, że wróci. Namawiano go do tego i stosowano inne formy nacisku. Dlatego jego postaci nie uśmiercono, tylko "wyprowadzono" z Ponderosy. Kilka razy nawet o nim wspomniano. Hossa musieli uśmiercić, ponieważ aktor grający tę rolę zmarł w wyniku komplikacji pooperacyjnych. W trakcie serialu. pod koniec 13 sezonu, mniej więcej. Wprowadzono więc do scenariusza również śmierć postaci przez niego granej. Według mnie logiczne i ... można to potraktowac jako swego rodzaju hołd złożony świetnemu aktorowi. Nie wiem, dlaczego uważasz, że z Joe zrobiono kastrata? W 14 sezonie ożenił się. W kontynuacjach Bonanzy - czyli Bonanza. Next generation, Bonanza. Return i Bonanza under atack okazuje się, że pozostawił dwoje dzieci. Czyli kastratem zdecydowanie nie był. Nie powiedziałabym, że serial źle się kończy. On się raczej urywa i pozostaje niedokończony, a raczej niedopowiedziany. Jak większość seriali.
Natomiast głupotą według mnie było zupełnie co innego. To ograniczanie synów Bena, zakazy narzucane im przez ojca, pozostawanie chłopaków, a raczej mężczyzn w stanie wolnym. W ten sposób producent podcinał gałąź na której siedział. Wtedy wychodziły bzdury, przeciwko którym buntował się aktor grający Adama. Facet koło trzydziestki powtarzający "yes, pa", co kilka minut, pytający się tatusia o zgodę we wszystkich sprawach ... zabrakło przez to następnego pokolenia w Bonanzie, która z chwilą śmierci Hossa i braku młodszego pokolenia zaczęła tracić i widzów i niestety nieco sensu.

ocenił(a) serial na 8
Ksawera

ALe jemu zone sprzatneli i sie nie ozenil a on raczej nie byl babiarzem wiec jak mógł miec dziecko? O joe mówie

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

Joe średnio co trzeci odcinek zakochiwał się. Z tego, z połową kobiet chciał się żenić. Mial najwięcej romansów. Nawet wyrozumialy ojciec nazywał go "bawidamkiem". Tyle, że zwykle zalecał się do jednej kobiety. Gdy znikała, prędko znajdowal kolejny obiekt westchnień i ... tak przez 13 sezonów. Żona istotnie nie pożyła długo, ale w kontynuacjach Bonanzy, tych przeze mnie wspomnianych występują: syn Adama Adam Cartwright junior (o matce nic nie wiadomo), syn Hossa (nieślubny, bo Hoss zginął, zanim dowiedział się, że ma mieć dziecko, nie zdążył się więc ożenić, a matka dziecka wyjechala chyba z tamtych stron) oraz syn i córka Joe (też nic nie wiadomo o matce). Po śmierci Bena, Ponderosą zajmował się jego brat z żoną. Nie wspominany nigdy w Bonanzie. Nie ma żadnej wzmianki o kuzynie Willu, o przyrodnim bracie Joe - Clay'u i adoptowanym synu Bena Jamiem. O domownikach Ponderosy Candym i Griff'ie Kingu.

ocenił(a) serial na 10
Ksawera

Szkoda że tylko 168 odcinków mają lektor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones